Zamów zestaw próbny aż 15% taniej! 🔥
Dlaczego Food Harmony to
NAJLEPSZY CATERINGDLA CIEBIE
Bo dokładnie
wiemy czego potrzebujesz!
wybierz dietę odpowiednią dla siebiestrzałka
OCET JABŁKOWY- moc w nim drzemiąca

Na lepsze trawienie i nie tylko

data06.07.2021
data
Spis treści:

OCET jabłkowy - co to 

Ocet jabłkowy można śmiało nazwać prozdrowotnym SUPER FOODS, jest tani, a przy tym ma wielką moc. Mało kto stosuje regularnie roztwory z octu jabłkowego, a to spory błąd.  Już wyjaśniam dlaczego.

Ocet jabłkowy wykazuje działanie probiotyczne przez fakt, że zawiera bakterie kwasu mlekowego. Już w średniowieczu opisywano w medycznych dziełach, że ocet „oczyszcza cuchnącego człowieka” i sprawia, że jedzenie przechodzi właściwą drogę. Prastarą tezę potwierdził naukowiec Fedor Medzihradsky, który ocenił, że w occie znajduje się aż 90 dobroczynnych składników i dzięki temu, że ocet jest też naturalnie wytwarzany w naszym ograniźmie, to dociera on bezpośrednio do jelit (nie jest rozkładany w żołądku).  Człowiek produkuje w ciągu doby ok 100 g tego kwasu w wyniku procesów metabolicznych. Jednakże zbyt tłusta dieta powoduje, że tego kwasu produkuje się zwyczajnie za mało. Jeśli zatem obciążamy układ trawienny ciężkim jedzeniem, a potrzebujemy większych ilości kwasów aby usprawnić procesy biochemiczne to ocet jabłkowy jest prostą i skuteczną metodą wsparcia trawienia i kondycji naszych jelit.

WAŻNE FUNKCJE OCTU JABŁKOWEGO

 

MASZ KŁOPOTY Z TRAWIENIEM? Zacznij dzień od octu jabłkowego rozcieńczonego wodą

Ocet jabłkowy powoduje wzmożone wydzielanie soków trawiennych oraz śliny, w której znajdują się amylazy, a więc enzymy niezbędne do rozkładu cząsteczek cukru i skrobi na cukry proste. W ten sposób ocet ułatwia proces rozkładu pożywienia, wspomaga przemianę materii i wzmacnia jelita.

Nasze bestsellery

Dieta bezglutenowa i bez nabiału 1200 / 1500 / 1800 / 2000 / 2500 kcal
Płaski brzuch w 5 dni - dieta ekspresowa 1300-1500 kcal
Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta na co dzień 1200 / 1500 / 1800 / 2000 / 2500 kcal

CENNE SKŁADNIKI OBECNE W OCCIE JABŁKOWYM

Garbiniki zawierające kwas taninowy, bioflawonoidy, enzymy, kwasy organiczne: kwas cytrynowy, kwas octowy, bakterie kwasu mlekowego. Witaminy A, C, B, E, sód, potas, wapń, krzem, magnez, żelazo, fosfor. Istotnym prozdrowotnym składnikiem octu jabłkowego jest też pektyna, obniżająca poziom cholesterolu, wzmacniająca naczynia krwionośne, usprawniająca procesy trawienne

Ocet Jabłkowy jako lekarstwo- PIJ REGULARNIE

W celach profilaktycznych, wypijaj codziennie przed śniadaniem 1-2 łyżeczki octu rozcieńczonego w 200 ml wody.

Ważne jest jednak pochodzenie  jabłek i skład octu jabłkowego. Najlepiej wybieraj ekologiczny bez zanieczyszczeń chemicznych. Po co Ci one, skoro ocet jabłkowy ma być dla Ciebie lekarstwem.

MOJE KOLEJNE POSTANOWIENIE, pić codziennie ocet jabłkowy!

 

[Marek Zaremba, Wzmocnij jelita! Wygraj z lękiem i depresją, przestań zajadać stres:, Wydawnictwo Pascal, Bielsko Biała 2018]

 

 

Polecamy także

Promocje! Cennik